Pratik Ulaştırma

Kendisi genç, ekibi lojistik sektöründe oldukça deneyimli olan Pratik Ulaştırma, 4. yılında olmasına rağmen sektörde farklılaşmaya ve tüm kategorilerde kendisinden istenen nitelikte hizmet vermeye çalışmaktadır. Lojistik sektörünün; parsiyel ve komple taşıma, depo yönetimi ve zincir market dağıtımı gibi ana kategorilerinde yoğunlaşmıştır.

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında, Gaziantep, Adana, İzmir ve Ankara’da bulunan depolarında ve 10.000 m2’den büyük kapalı alanıyla, müşterilerine vermekte olduğu hizmet çeşitliliğini ve kalitesini sürekli artırmaktadır.

İstanbul çıkışlı parsiyel ve komple sevkiyatlarını aynı şekilde bölge depolarından da İstanbul ve diğer illere gönderen firmamız, bütün depolarında müşterileri adına depolama ve dağıtım hizmeti de sunmaktadır.

Özmal araçları ve sözleşmeli filolarıyla vermiş olduğu nakliye ve dağıtım hizmetlerini aksatmadan yerine getirmeye çalışan Pratik Ulaştırma, kurulduğu günden bu yana sürekli ve istikrarlı bir şekilde büyümektedir.

Standart lojistik hizmetlerinin yanı sıra müşterilerinin talepleri doğrultusunda proje bazlı ya da butik çözümler sunabilme yeteneği ve esnekliği güçlü alanlarından bir tanesidir.

Yurtiçi lojistik faaliyetlerinin yanı sıra yurtdışı lojistik faaliyetlerinde de güçlü çözüm ortaklarıyla birlikte hareket etmekte ve müşterilerinin bu kategorideki taleplerini de karşılamak için çalışmaktadır. Pratik Ulaştırma; çevreye duyarlı, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği ilkelerine bağlı, yasalara saygılı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ilgili mevzuatlarına uygun çalışmaktadır.

Misyonumuz:

Endüstri 4.0 çerçevesinde bilgi teknolojilerini işine yansıtarak, müşteri beklentilerini en üst seviyede gerçekleştirmek. Bütün paydaşlarının maksimum faydayı sağlamasına yönelik sürekli ve sürdürülebilir yenilikleri geliştirmek. Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda en verimli çalışma yöntemini uygulamak.

Vizyonumuz:

Lojistik sektöründe, Türkiye’nin en beğenilen firmalarından birisi olmak.

Etik Değerlerimiz:

  • Çalışana saygı
  • Şeffaflık ve açıklık
  • Müşteri haklarına saygı
  • Çevreye duyarlılık
  • Sosyal sorumluluk bilinci
  • Sürekli gelişim

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Pratik Ulaştırma, 2018 yılı başından itibaren;

Derneğine destek sağlamaktadır. Pratik Ulaştırma’nın kesmiş olduğu her fatura karşılığında müşterileri adına bir çocuğun geleceğine umut olmak için 1 tl yatırılmaktadır.